210788. MARC CHAGALL (1887-1985). Efter. "Carmen". Färglitografi, utförd 1967 för Metropolitan Opera Lincoln Center Opening September 1966.
Utgiven av Charles Sorlier, tryckt hos Mourlot, Paris.
100 x 65 cm.
Ej examinerad ur ram. Smärre pappersskador i nedre höger hörn.