MARC CHAGALL (1887-1985). Efter. "Carmen". Färglitografi, utförd 1967 för Metropolitan Opera Lincoln Center Opening September 1966.

210788. MARC CHAGALL (1887-1985). Efter. "Carmen". Färglitografi, utförd 1967 för Metropolitan Opera Lincoln Center Opening September 1966.

Utgiven av Charles Sorlier, tryckt hos Mourlot, Paris.
100 x 65 cm.

Ej examinerad ur ram. Smärre pappersskador i nedre höger hörn.

Gör en kostnadsfri värdering!

100 x 65 cm.

Antal besök: 2 044