TAKARMATUR med glaskupa. Fotogen/el. 1900-talets andra hälft.

210389. TAKARMATUR med glaskupa. Fotogen/el. 1900-talets andra hälft.

Taklampa i utsirad mässing med tre ljushållare för stearinljus och en central ljushållare för glödlampa
Glasskärm och brännrör
Höjd till kopp ca 85 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasskärm och brännrör
Höjd till kopp ca 85 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Antal besök: 916