FIGURIN, dansande kvinna, lergods, T'ang (618-906 e.kr.). Kina.

210280. FIGURIN, dansande kvinna, lergods, T'ang (618-906 e.kr.). Kina.

Höjd 32cm. Certifikat utfört av Oxford Authentication tillkommer.

Omfattande lagningar samt skador. Glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 640