DOCKHUS, rött tegel, gult tak.

2102206. DOCKHUS, rött tegel, gult tak.

Handmålade tapeter och golv. Tyska möbler i ljust trä. Dockor i varierande material.
H ca 90 cm. B ca 88 cm. D ca 40 cm.

Proveniens: Leksaksmuseet Olgas Lyst i Köpenhamn.

Bruksslitage, ålderspatina, blandad kondition, skador förekommer.

OBS: INVENTARIER VISAS EJ. NERPACKADE!

Tema

Leksaksmuseet Olgas Lyst

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Leksaksmuseet Olgas Lyst

Antal besök: 3 121