INREDNING till parfymbutik i mahogny, Paris, Frankrike. 1920-tal.

209805. INREDNING till parfymbutik i mahogny, Paris, Frankrike. 1920-tal.

Träpanel med 5 st tittskåp med belysningsmöjlighet
Fanerat och med fyra förgyllda lister
Avsmalnande i ena änden
Tittskåpens bakre del klädda i mocka
Höjd 140 cm
Längd 2,42 cm
Bredd mellan 4 - 22,5 cm
Tittskåp,34,5x34,5 ac
Baksida dragen för el.

Smutsig, dammig och med färgrester, renoveringsbehov.

Gör en kostnadsfri värdering!

Avsmalnande i ena änden
Höjd 140 cm
Längd 2,42 cm
Bredd mellan 4 - 22,5 cm
Tittskåp,34,5x34,5 ac
Baksida dragen för el.

Antal besök: 1 281