PABLO PICASSO (1881-1973). Visage de femme sur fond noir.
209784. PABLO PICASSO (1881-1973). Visage de femme sur fond noir.
Tryck i passepartout, begränsad samlarutgåva, CF.Georges Bloch, katalog raisonné Kornfeld 1968
Handnumrerad 719/800 nere till vänster och tryckt signerad nere till höger, original S.P.A.D.E.M.(Société de la Propriété Artistique et des Dessins ET Modules) Utgivare 1972
40 x 50 cm.
40 x 50 cm.