HANDYXA, handsmidd efter förlaga från 900-talet, Rönnkvist, Töre, 2000-tal.

209408. HANDYXA, handsmidd efter förlaga från 900-talet, Rönnkvist, Töre, 2000-tal.

Klingans längd ca 15 cm, höjd inkl. skaft ca 40 cm.

Ovetydligt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ovetydligt slitage.

Antal besök: 8 572