KARAFFER, 3 st, samt BÄGARE, glas, Böhmen och Sverige, 1800/1900-tal.

209114. KARAFFER, 3 st, samt BÄGARE, glas, Böhmen och Sverige, 1800/1900-tal.

Bägaren och karaffen i lila samt vit glasmassa. Slipad dekor av blommor samt portaler. 2 karaffer med bukig form samt slipad dekor. Höjd 12-32 cm.

Nagg. En lockknopp med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nagg. En lockknopp med skada.

Antal besök: 1 038