TELEFON, bakelit, tidigt 1900-tal.

209068. TELEFON, bakelit, tidigt 1900-tal.

Bakelittelefon. Botten i målat trä. Inspekterad av kungliga telegrafverket i Stockholm 1941. Höjd 34 cm.

Åldersslitage. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 640