PARTI PORSLIN, bland annat Upsala-Ekeby, Gefle och Rörstrand.

209004. PARTI PORSLIN, bland annat Upsala-Ekeby, Gefle och Rörstrand.

2 tekoppar med fat, gul dekor, "Pallas" Upsala-Ekeby.
2 tekoppar med fat, grön dekor, "Terass" Upsala-Ekeby
3 tekoppar med fat, "Blå grodblad" Upsala-Ekeby Gefle.
1 djup tallrik samt 3 assietter, "Picknick" Rörstrand.
2 assietter, "Rio" Rörstrand.
2 assietter, dekor av citroner, "Citron" Gefle.
1 flat tallrik samt ungsfat, "Eden" Rörstrand.

Slitage, enstaka nagg, krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 assietter, "Rio" Rörstrand.

Antal besök: 3 831