Ritad i mitten av 1930-talet.
12 matgafflar, 20 cm.
12 matknivar, 24 cm.
12 bordsskedar, 17,5 cm.
12 efterrättsgafflar, 14,5 cm.
9 mockaskedar, 11 cm.
6 fruktknivar, 15,5 cm.
2 konfektskedar, 14,5 cm.
2 pastejknivar, 19,5 cm.
Serveringssked, 18,5 cm.
Ostkniv, 21 cm.
Serveringsgaffel, 21,5 cm.
Såssked, 18 cm.
Slitage.
Ritad i mitten av 1930-talet.
12 matgafflar, 20 cm.
12 matknivar, 24 cm.
12 bordsskedar, 17,5 cm.
9 mockaskedar, 11 cm.
6 fruktknivar, 15,5 cm.
2 konfektskedar, 14,5 cm.
2 pastejknivar, 19,5 cm.
Serveringssked, 18,5 cm.
Ostkniv, 21 cm.
Serveringsgaffel, 21,5 cm.
Såssked, 18 cm.
Slitage.