TAKAMPEL, sengustaviansk stil, 1900-takets första hälft, total höjd ca. 90 cm.

208508. TAKAMPEL, sengustaviansk stil, 1900-takets första hälft, total höjd ca. 90 cm.

4 ljussarmar i form av liggande femmor. Blå skål med ljuspipa centralt. Diameter ca. 58 cm.

Bruksslitage. Smärre nagg på prismor. Elektrifierad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 694