Dekor i relief av löv. Höjd 15 cm. Längd ca 10 cm. Märkt Rörstrand. GN. Sweden. ASU.
Bruksskick. Repig. 2 st mycket små fotringsnagg.
Gunnar Nylund (1904–1997)