208187. SKÅLAR samt KANNA. 3 delar. Porslin. "Berså". Design Stig Lindberg. Gustavsberg.
Skål. Höjd 10,5 cm. Diameter 19,5 cm. Märkt Gustavsberg Bohus "Berså" Stig Lindberg Sweden.
Skål. Höjd 9 cm. Diameter 17,5 cm. Märkt Gustavsberg Bohus "Berså" Stig Lindberg Sweden.
Kanna. Höjd 13 cm. Märkt Gustavsberg Bohus "Berså" Stig Lindberg Sweden.
Bruksskick.
Dekor bortfall. Repor. Krackelering.