UPPLÄGGNINGSFAT/SÅSSKÅL. 4 st. "Muselmalet". Helblond. Royal Copenhagen, Danmark.

207626. UPPLÄGGNINGSFAT/SÅSSKÅL. 4 st. "Muselmalet". Helblond. Royal Copenhagen, Danmark.

3 st uppläggningsfat och 1 st såsskål
Samtliga stämplade Royal Copenhagen, Denmark
1 st fat, längd 30 cm (1147)
1 st fat, längd 25 cm (1146), oglaserad undersida
1 st fat, längd 24,5 cm (1115)
1 st såsskål, längd 24,5 cm, höjd 8 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st fat, längd 30 cm (1147)

Bruksskick.

Antal besök: 731