SABEL (pallasch), m/1899, för officer vid infanteriet, 1800-tal.

207475. SABEL (pallasch), m/1899, för officer vid infanteriet, 1800-tal.

Total längd utan balja 92 cm. Märkt I4 N0 19.

Slitage, smärre spricka på handtag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 263