JOHAN KROUTHÉN. "Garpenberg kyrka, Dalarna". Olja på duk. Signerad och daterad 1927.

207452. JOHAN KROUTHÉN. "Garpenberg kyrka, Dalarna". Olja på duk. Signerad och daterad 1927.

75 x 50 cm. Inköpt på Nordéns auktioner 10/6-93.

Smärre ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre ytslitage.

Antal besök: 2 708