KÄRL, 2 st, lergods, Peru. Enligt uppgift Chimu 1300/1400-tal.

207151. KÄRL, 2 st, lergods, Peru. Enligt uppgift Chimu 1300/1400-tal.

Svartglaserade i form av 2 klot samt apansikte. Längd 17 cm samt 11 cm.

Lagning samt mindre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lagning samt mindre skador.

Antal besök: 1 920