SPELBORD i mahognyfanér. Nyränessans. Omkring år 900.

207024. SPELBORD i mahognyfanér. Nyränessans. Omkring år 900.

Bord med ett gängat slag och svarvade ben i mahognyfanér
Svängbar skiva och två lådutrymmen
Höjd 79 cm
Bredd 88 cm
Längd 43,5+44 cm.

Bruksslitage, sprickor, några repor samt mindre fläckar
Höger bakben snett.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 79 cm
Bredd 88 cm
Längd 43,5+44 cm.

Höger bakben snett.

Antal besök: 702