207024. SPELBORD i mahognyfanér. Nyränessans. Omkring år 900.
Bord med ett gängat slag och svarvade ben i mahognyfanér
Svängbar skiva och två lådutrymmen
Höjd 79 cm
Bredd 88 cm
Längd 43,5+44 cm.
Bruksslitage, sprickor, några repor samt mindre fläckar
Höger bakben snett.