SKOLPLANSCHER, 5 st. Svenska djur, delvis P A Norstedt och söners förlag, Stockholm.
206503. SKOLPLANSCHER, 5 st. Svenska djur, delvis P A Norstedt och söners förlag, Stockholm.
Björn, motiv av Nils Tirén 1919
Räv, motiv av Nils Tiren
Hund, motiv av E. Küsel
Get, motiv av E. Küsel
Storlek 74 x 96 cm
Noak och arken, storlek 80 x 58 cm.
Skolplanscher med räv och hund med kraftigt slitage, den med getter trasig vid gammal upphängning, övriga med repor och slitage.
Räv, motiv av Nils Tiren
Hund, motiv av E. Küsel
Get, motiv av E. Küsel
Storlek 74 x 96 cm