Sockerströare, GAB, 1896, längd 21 cm.
Sked, otydlig mästarstämpel, Kalmar, 1904, längd 18,5 cm.
Sked, E. G Öström, troligen 1858, längd 18 cm.
Sked, GEWE, 1954, längd 18 cm.
2 kaffeskedar, MEMA,1965, längd 10,5 cm.
Sockertång med rendekor, COP, otydliga stämplar.
Salt- och pepparkar med lock i silver och emaljdekor, Norge, höjd 6,5 cm.
Sax, stämplad SG, Stockholm, 1961.
Bruksslitage/Slitage.
Bruksslitage/Slitage.