SKÅP, Barock, 1700-tal.

SKÅP, Barock, 1700-tal.
205774. SKÅP, Barock, 1700-tal.

Småland.Profilerade framdörrar.Innvändigt med 4 hyllplan. Ekträ. Baksida i furuträ. Originallås samt nyckel. Höjd 190cm. längd 138cm.Bredd 57cm.

Metallbeslag med senare bemålning. Fötter senare. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 673