KERAMIKFÖREMÅL, 5 delar, Rörstrand, Gustavsberg, Arabia.

205416. KERAMIKFÖREMÅL, 5 delar, Rörstrand, Gustavsberg, Arabia.

Ytterfoder, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, höjd ca. 16 cm.
Vas, och relief, Rörstrand, höjd ca. 23-32 cm.
Urna, Rörstrand.
Fat, "Jultomten", Arabia, diameter ca. 30 cm.

Bruksslitage. Ytterfoder och urna med krackelyr. Ytterfoder med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urna, Rörstrand.

Antal besök: 1 290