12 djupa tallrikar diameter 21 cm. 2 mattallrikar diameter 24 cm. 7 assietter diameter 21 cm. 2 uppläggningsfat 32 samt 36 cm.
3 skålar diameter 16 - 23 cm. 3 kaffekoppar med ett fat. 1 tillbringare höjd 18 cm. 5 småfat diameter 17 cm.
Nagg finnes. Åldersslitage.
Nagg finnes. Åldersslitage.