1+2+1 skålar, diameter 16,5 - 21 -23, höjd 8,5 - 10 - 11 cm.
Ugnsfat form, rund, diameter 13,5 cm.
Gryta med lock, total höjd ca 17 cm.
Ungsfast form, avlång, längd 36 cm.
6 Djupa tallrikar, diameter 20,5 cm.
7 Flata tallrikar, diameter 24 cm.
2 Flata tallrikar, diameter 26 cm.
Kanna, höjd 14 cm.
5 kaffekoppar med 8 fat.
5 tekoppar med 5 fat.
7 assietter, diameter 19 cm.
Slitage. Enstaka nagg på tallrikar och fat..
Kanna, höjd 14 cm.
5 kaffekoppar med 8 fat.
5 tekoppar med 5 fat.
7 assietter, diameter 19 cm.