204924. TAKKRONA, 5 ljuspunkter, omkring sekelskiftet 1900.
Slitage. Nedre glasparti med skador. Kupfästen saknar skruvar. Möjligen omarbetad. Takplåt med hål för ytterligare 3 ljuspunkter, vilka saknas. Borrhål vilka troligen är senare. Metallstomme med skador.