KAFFESERVIS 39-delar, porslin, Clair de Lune, Rörstrand.

204793. KAFFESERVIS 39-delar, porslin, Clair de Lune, Rörstrand.

12 st assietter, diameter 17 cm
12 st kaffefat, diameter 13,5 cm
12 st kopp, höjd 6 cm, diameter 7 cm
sockerskål, höjd 7,5 cm, diameter 10,5 cm
2 st ljusstakar, höjd 12,5 cm, diameter 8,5 cm.

en kopp med nagg, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 722