BORDSLAMPA, 18/1900-tal, mässing och brännförgylld.

204492. BORDSLAMPA, 18/1900-tal, mässing och brännförgylld.

Delvis brännförgylld. Bladmönstrad samt med 2 putti på stommen.
Höjd (inklusive skärm) 76 cm.

Ålders och bruksslitage. Skärm med skador, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd (inklusive skärm) 76 cm.

Antal besök: 912