12 flata, diameter ca 24 cm. 12 assietter, 21,5 cm. 10 assietter, 19,5 cm. 12 djupa, 19,5 cm. 2 fat, längd 24 cm. 1+1 skålar längd 23 cm.
Slitage, krackelyrer, missfärgningar, enstaka nagg.