BÄGARE, 1 par, Silver, Österrike 1900-tal, mynt från 1780, 136,8 gram.

204069. BÄGARE, 1 par, Silver, Österrike 1900-tal, mynt från 1780, 136,8 gram.

Mynt präglat med kejsarinnans porträtt, Maria Teresia av Österrike-Ungern. Höjd bägare ca 5,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 961