PORSLIN, 3 delar, Kina Bl.a Hsien Feng, ca 1850.

203449. PORSLIN, 3 delar, Kina Bl.a Hsien Feng, ca 1850.

Tallrikar, 2 st, Hsien Feng, diameter 17,5 - 19,5 cm.
Skål. Diameter 18,5 cm.

Bruksslitage, skålen med krackelyrer i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål. Diameter 18,5 cm.

Antal besök: 1 557