Käpp med silvergrepp, svensk import, längd ca 80 cm.
Sockerruska, Wållers 1839, längd 20 cm.
Sked, B Tornberg, 1826, längd 22,5 cm.
Sockertång, stämplad JLH Stockholm 1948.
Sked, otydlig mästarstämpel, 1861.
Vikt (exkl käpp) ca 156 gram.
Skador på käpp, avslut saknas. Slitage. Gravyrer. Skada på en sked.
Vikt (exkl käpp) ca 156 gram.