SPEGEL med KONSOLBORD, Rokokostil, 1950-tal.

203065. SPEGEL med KONSOLBORD, Rokokostil, 1950-tal.

Rikligt ornamenterad med rokalier på både spegel och bord. Spegelns sidoglas med etsad dekor. Konsolbord med marmorskiva. Äkta bladguld på både spegel och bord. Spegel höjd 157 cm. Bredd 57 cm. Konsolbordets höjd 70 cm.

Stenskivan lagad. Två sidoglas med sprickor. Dekorelement limmade. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 903