Klockkedja i hårarbete med fästen i förgyllt silver, samt mellandel i 8 k guld, längd 30 cm. Armlänk silver, Växjö 1888, längd 17 cm. Chatelaineväska, förgylld vitmetall, längd 20 cm.
Klockkedja med defekt fäste,1 hårpärla saknas, slitage. 1 kedja i armlänken lös. Chatelaine med lagningar och slitage.