KLOCKKEDJA, ARMLÄNK, CHATELAINE, 1800-tal.

202984. KLOCKKEDJA, ARMLÄNK, CHATELAINE, 1800-tal.

Klockkedja i hårarbete med fästen i förgyllt silver, samt mellandel i 8 k guld, längd 30 cm. Armlänk silver, Växjö 1888, längd 17 cm. Chatelaineväska, förgylld vitmetall, längd 20 cm.

Klockkedja med defekt fäste,1 hårpärla saknas, slitage. 1 kedja i armlänken lös. Chatelaine med lagningar och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 941