LINNÉSKÅP, ek, Charles Anderson - Falköping, 1900-talets första hälft, jugendstil.

202971. LINNÉSKÅP, ek, Charles Anderson - Falköping, 1900-talets första hälft, jugendstil.

Stämpelmärkt.
Proveniens: från prästgård på Falbygden.
Längd 81, bredd 54, höjd 211,5 cm.
Charles Anderson - Werkstad för KONSTSNICKERI - Falköping.
Tidskriften Falbygden nr 47 1993 - Charles Anderson snickerimästare i Falköping.

Slitage, stötmärken, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämpelmärkt.

Slitage, stötmärken, repor.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 578