Brosch i silver med dekor av 6 pärlor. Märkt 835. Diameter 2,7 cm. 1900-talets första hälft.
Armband med geometrisk dekor. Tillverkat 1956 i Stockholm, Silvervarufirman Elsbi. Märkt SEB. Stockholm. F9. Kattfot. S.
Total vikt ca 30 gram.
Bruksskick.
Total vikt ca 30 gram.
Bruksskick.