VAS, DOSA med lock, TEKANNA, porslin, Kina.

20263. VAS, DOSA med lock, TEKANNA, porslin, Kina.

Dekor i underglasyrblått. Vasens höjd 30 cm.

Slitage. Kanna saknar lock. Lagning och sprickor på kannan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 171