202461. FIGURINER, 4 st, keramik, Märta Willborg, Dorothy Clough, Lillemor Mannerheim, Upsala Ekeby, Gefle. 1900-tal.
2 hundar, vit glasyr, Märta Willborg, höjd ca 12,5 cm.
Figurin, Dorothy Clough, höjd ca 11,5 cm.
Katt, Lillemor Mannerheim, höjd ca 16 cm.
Smärre slitage, hundar med mindre märken.