FIGURINER, 4 st, keramik, Märta Willborg, Dorothy Clough, Lillemor Mannerheim, Upsala Ekeby, Gefle. 1900-tal.

202461. FIGURINER, 4 st, keramik, Märta Willborg, Dorothy Clough, Lillemor Mannerheim, Upsala Ekeby, Gefle. 1900-tal.

2 hundar, vit glasyr, Märta Willborg, höjd ca 12,5 cm.
Figurin, Dorothy Clough, höjd ca 11,5 cm.
Katt, Lillemor Mannerheim, höjd ca 16 cm.

Smärre slitage, hundar med mindre märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 324