202103. PARTI LEKSAKER, 5 delar, Bl a Lehmann.
Apa, plåt, "Tom 700", Lehmann, Tyskland. Höjd ca 22 cm
Sparbössa, plåt, i form av brevlåda. Höjd 11,5 cm
Björn, trä, rörliga leder, Kay Bojesen. Höjd 12 cm
Soldat på häst, metall. Total höjd 8,5 cm
Soldat, lineol, Tyskland, märkt. Höjd 6,5.
Slitage, repor, märken, färgbortfall. Sparbössa med bucklor. Björn med renovering/komplettering.