2016579. HORST JANSSEN (1929-1995). kråka.
Horst Janssen (1929-1995), kråka, etsning, 1983, signerad, signerad, daterad och inskrivet 'zu Langenhorn', ca. 21 x 29,5 cm, arkstorlek ca. 28 x 44 cm.
Minimala veck och enstaka bruna fläckar i kanten, två små monteringsrester på baksidan.