FÅTÖLJ, "Club", Peter Celsing, 1960/70-tal.

201634. FÅTÖLJ, "Club", Peter Celsing, 1960/70-tal.

Modell ritad för Filmhuset i Stockholm av arkitekt Peter Celsing 1964-70. Kromat stålrör med klädsel i rött skinn. Enligt uppgift inköpt på 60-talet.

Slitage. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Fläckar.

Antal besök: 6 218