SKRIVSKÅP, mellaneuropa, senbarock 1700-tal.

201263. SKRIVSKÅP, mellaneuropa, senbarock 1700-tal.

Mahogny och valnöt med rotfaner. Tvådelat med brutet krön, överdel med hyllinredning bakom pardörrar samt två utdragbara ljushållare, underdel med fyra lådor samt skrivinredning bakom klaff. Längd 110, bredd 60, höjd 210 cm.

Delvis senare lås, dekordelar samt några lister saknas.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 2 502