KERAMIK-/ GLASFÖREMÅL, 11 st, Bl.a. skål Carl Harry Stålhane.

201087. KERAMIK-/ GLASFÖREMÅL, 11 st, Bl.a. skål Carl Harry Stålhane.

Vas, stengods, Klase, Höganäs
Fat, Blå eld, Rörstrand, (nagg) diameter 25,5 cm
Fat, Ringo, Rörstarand, diameter 27 cm.
6 assietter + fat, rött glas. diameter fatet 25,5 cm.

Slitage, repor, blå eld fatet har nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, stengods, Klase, Höganäs

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 611