Vas, stengods, Klase, Höganäs Fat, Blå eld, Rörstrand, (nagg) diameter 25,5 cm Fat, Ringo, Rörstarand, diameter 27 cm. 6 assietter + fat, rött glas. diameter fatet 25,5 cm.
Slitage, repor, blå eld fatet har nagg.