EFTER SAMUEL HOWITT. ”Partridge Shooting I.”. Färgade reproduktionslitografi. Troligen 1900-talets mitt.

201028. EFTER SAMUEL HOWITT. ”Partridge Shooting I.”. Färgade reproduktionslitografi. Troligen 1900-talets mitt.

Från tryckserien ”Tankar om jakt”. Inskriven nedanför illustrationen till vänster: Sam. Howitt del. Längst ner till höger: J. Clark & H. Merke sculp. Nr 13. ca. 44,5 x 55 cm Inramad under glas.

färger smth. bleknar.

Gör en kostnadsfri värdering!

färger smth. bleknar.

Antal besök: 959