KLAFFBYRÅ, 17/1800-tal.

KLAFFBYRÅ, 17/1800-tal.
201004. KLAFFBYRÅ, 17/1800-tal.

Furuträ med ådringsmålad björkimitation. Inrett med 8 mindre lådor samt hyllplan med dörr i övre delen, Undre delen med tre lådor. Originalbeslag samt originallås. Nyckel saknas. L 104 cm, B 45 cm, H 110 cm.

2 låsbeslag saknas samt 4 dragringar till lådbeslagen. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 741