Fäste i silver. Stämplat med OS, kattfot, S, samt otydlig stämpel.
Lock i silver. Stämplat med kattfot, CW, samt otydliga stämplar.
Silver vikt ca 50 gram.
Skaft. Längd 49 cm, 48 cm samt 37 cm.
Bruksskick.
Piphuvud renoverat.
Gravyr.
Silver vikt ca 50 gram.
Bruksskick.
Piphuvud renoverat.
Gravyr.