BIEDERMEIER MONTER. Mahognyfanerad, trådinsatser troligen lönn. Runt 1840.

200680. BIEDERMEIER MONTER. Mahognyfanerad, trådinsatser troligen lönn. Runt 1840.

Endörrskropp på breda dubbade fötter. Främre delvis glaserad, bakpanel med spegelinsats. Bildskärmsfodral fodrad inuti med grönt eller gult lock (ej original). Nycklar tillgängliga. Höjd 162.5cm Bredd 89 cm Djup 44.8 cm.

Normala tecken på användning eller ålder i faner. Dörrlås när den öppnas. 1 fot lossas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 981