VAS WMF brons, LJUSSTAKAR 1 par samt LOCKSKÅL, tenn, Bäckström Malmö. 1900-tal.

20048. VAS WMF brons, LJUSSTAKAR 1 par samt LOCKSKÅL, tenn, Bäckström Malmö. 1900-tal.

Ljusstakar 1 par, tenn, stämplade Bäckströms Malmö C8 (1929), höjd ca 17,5 cm.
Lockskål, tenn, stämplad Bäckströms Malmö C8 (1929), diameter ca 14 cm.
vas, brons, stämplad WMF (Württembergische Metallwarenfabrik) IKORA, höjd ca 11,5 cm.

En kandelaber med lagad fot.
Repor.
WMF med ställvis slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

En kandelaber med lagad fot.
Repor.
WMF med ställvis slitage.

Antal besök: 2 326