MATSERVISDELAR, 58 delar, "Empire", Rörstrand, 1900-talets början.

200241. MATSERVISDELAR, 58 delar, "Empire", Rörstrand, 1900-talets början.

25 st tallrikar, diameter 25,5 cm
6 st djupa tallrikar, diameter 25,5 cm
1 st hänkelskål på fot, längd 19 cm
1 st hänkelskål på fot, längd 22,5 cm
1 st såssnipa, längd 23,5 cm
1 st ovalt serveringsfat, längd 62 cm
1 st ovalt serveringsfat, längd 44 cm
1 st ovalt serveringsfat, längd 38,5 cm
1 st ovalt serveringsfat, längd 33 cm
1 st runt serveringsfat, diameter 35,5 cm
1 st platåfat för terring, diameter 28,5 cm
12 st ensietter, diameter 18 cm
6 st fat, diameter 22,5 cm.

Slitage. Nagg. 1 del med avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st såssnipa, längd 23,5 cm
6 st fat, diameter 22,5 cm.

Antal besök: 3 924