Kaffekoppar 13 st. Märkta B%G Köpenhamn Denmark 102. Höjd 6,5 cm.
Fat 12 st. Märkta B&G Köpenhamn Denmark 102. Diameter 13,5 cm.
Assietter 12 st. Märkta B&G Köpenhamn Denmark 28. Diameter 17,5 cm.
Kakfat. Märkt B&G Köpenhamn Denmark 101. Diameter 26 cm.
Gräddkanna. Märkt B&G Köpenhamn Denmark 85. Höjd 9 cm.
Sockerskål. Märkt B&G Köpenhamn Denmark 94A. Höjd 10 cm.
Fat. Märkt B&G Köpenhamn Denmark 216. Längd 22 cm.
Cigarett ställ 2 st. Märkt B&G Köpenhamn Denmark 183. Höjd 6,5 cm.
Askfat 6 st. Märkt B&G Köpenhamn Denmark 30. Diameter 9,5 cm.
Bruksskick.
Förgyllning något sliten.
Bruksskick.
Förgyllning något sliten.